Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 21.11.2016 r.
2016-11-21

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w procesie z powództwa Kulczyk Investments S.A. oraz Sebastiana i Dominiki Kulczyk przeciwko Bronisławowi Wildsteinowi o ochronę dóbr osobistych. Dziennikarz został pozwany jako redaktor naczelny TV Republika za emisję materiału telewizyjnego (wiadomości), w którym przedstawiono informację dotyczącą afery taśmowej,  zainteresowania Jana Kulczyka nabyciem akcji Ciech S.A. oraz rzekomego wpływania na tygodnik WPROST by ten nie publikował taśm na których jest Kulczyk.

Powodowie żądają przeprosin w prasie oraz na antenie TV Republika spółki Kulczyk Investments za naruszenie dóbr osobistych oraz tytułem zadośćuczynienia wpłacenia kwoty 400.000 zł na cel charytatywny.

Na rozprawie pojawił się tylko jeden z wezwanych świadków: Bartłomiej Graczak – obecnie dziennikarz „Wiadomości” TVP1, wcześniej TV Republika, autor spornego materiału. Graczak zeznawał m.in. o tym jak doszło do jego powstania. Materiał miał powstać bez konsultacji z Bronisławem Wildsteinem, tylko z wydawcą. Zdaniem Graczaka, Wildstein słynie ze stosowania wysokich standardów w pracy dziennikarskiej.

Graczak mówił również dlaczego zawarł ugodę ze stroną powodową (był bowiem także pozwanym w niniejszej sprawie).

Następnie rozprawa została odroczona do 05 grudnia br. godz. 12:00, s. 236. Na termin ten mają zostać ponownie wezwani świadkowie: Sylwester Latkowski i Paweł Majewski, którzy nie zjawili się na sali sądowej w dniu dzisiejszym.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik