Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie CMWP SDP - 19.05.2015
2015-05-19

OŚWIADCZENIE

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie decyzją Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze o skierowaniu do sądu rejonowego w Gdańsku aktu oskarżenia przeciwko Pawłowi Miterowi, autorowi prowokacji dziennikarskiej ujawniającej nieprawidłowości w sądzie okręgowym w tym samym mieście. Materiał dziennikarski Mitera, który dotyczył Ryszarda Milewskiego, ówczesnego prezesa wspomnianego sądu zaowocował wyciągnięciem konsekwencji dyscyplinarnych wobec tego ostatniego.

 W związku z powyższym, a także faktem, że akt oskarżenia wobec Pawła Mitera jest bezpośrednio związany ze wspomnianą prowokacją, skierowanie sprawy akurat do sądu w Gdańsku budzi poważne wątpliwości co do bezstronnego rozstrzygnięcia sprawy. 

 

 

Wiktor Świetlik 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik