Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP SDP - 23.03.2017 r. Relacja
2017-03-28

To zawód, który często wypala, ale daje wielką satysfakcję, bo stanowi rodzaj misji.  Trzeba pielęgnować sieć znajomości wyniesionych ze studiów, staży, prezentować naturalne zaciekawienie światem, wydarzeniami. Warto uczyć się języków obcych, wynosić to, co najlepsze od starszych kolegów dziennikarzy, pogodzić się z tym, że nie zawsze będzie się miało etat. M.in. takie rady dawali studentom dziennikarstwa, paneliści biorący udział w konferencji CMWP SDP, poświęconej perspektywom rynku pracy dla młodych dziennikarzy.

Hubert Biskupski – z-ca redaktora naczelnego „Super Expressu”, opisując 10 lat swojej pracy w gazecie, powiedział, że w tym czasie nie przypomina sobie zwolnienia żadnego dziennikarza z powodów ekonomicznych, a zatrudniono mnóstwo nowych. Jest to związane m.in. z rozwojem mediów elektronicznych związanych z „SE” – np. strona SE.pl. Niewątpliwie jest to szansa dla młodych ludzi. Jednocześnie zaznaczył on, że ciężko jest pozyskać na rynku pracy dobrych, młodych dziennikarzy. Jego zdaniem może to wynikać z niedostosowania nauczania akademickiego do realiów panujących w dzisiejszych mediach.

Sensu studiowania dziennikarstwa starał się bronić Wiktor Świetlik, który mówił, że dziś nauka na wydziałach dziennikarstwa zawiera zdecydowanie więcej praktycznych aspektów niż kiedyś.

Krzysztof Gottesman – z-ca dyrektora – redaktora naczelnego Polskiego Radia 24 oraz Piotr Gursztyn – dyrektor Biura Programowego TVP, podkreślali natomiast, że osoba, która nie interesuje się światem, wydarzeniami z konkretnej dziedziny nie może być dobrym dziennikarzem. Potrzebna jest bystrość, naturalne zaciekawienie. Z tym się trzeba urodzić, nie można się tego nauczyć.

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik