Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na debacie w Olsztynie, poświęconej wolności słowa w mediach lokalnych
2012-03-12

W ostatni piątek 9 marca uczestniczyliśmy w debacie „Wolność słowa w mediach lokalnych”, którą zorganizowały w Olsztynie tamtejsze: oddział „Civitas Christiana” i Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II. Wśród organizatorów był także lokalny miesięcznik i portal „Debata”, którego sytuacji była poświęcona znaczna cześć dyskusji.

Redaktor Adam Socha z tegoż pisma zwrócił się w tym roku do CMWP SDP z prośbą o pomoc, w związku z procesem o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył jemu i „Debacie” miejscowy przedsiębiorca Andrzej Dowgiałło. Centrum wysłało do Sądu Okręgowego w Olsztynie list z naszym stanowiskiem w sprawie red. Sochy jako wyrażony w sprawie pogląd organizacji społecznej (art. 63 KPC) oraz delegowało na rozprawę, która odbyła się 31 stycznia b.r., obserwatorów (m.in. Panią Bożenę Ulewicz z olsztyńskiego SDP).  

Wśród panelistów obok Wiktora Świetlika znaleźli się także Bogdan Bachmura (wydawca „Debaty”), prof. Marek Sokołowski (medioznawca i socjolog UWM) oraz red. Grzegorza Szydłowskiego („Gazeta Wyborcza” Olsztyn). Moderatorem dyskusji był wspomniany red. Socha.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik