Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sprawa Aleksandra Orłowa
2015-08-26

Aleksander Orłow, obywatel Polski, członek Związku Dziennikarzy Ukrainy od 4 lat przebywa w areszcie śledczym w Odessie. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że mimo słabego stanu zdrowia i zaawansowanego wieku (60 lat) przetrzymywany jest w złych warunkach, a prawdziwym powodem uwięzienia była walka Orłowa z korupcją. Aresztowany dziennikarz oczekuje na wyrok sądu, a w toku postępowania odbyło się już sto rozpraw sądowych. Tę setną, z inicjatywy Fundacji Otwarty Dialog mieli obserwować z ramienia polskiego Sejmu polscy posłowie - Małgorzata Gosiewska (PiS) i Marcin Święcicki (PO). Została ona po raz kolejny odroczona. Polscy parlamentarzyści ocenili także warunki w jakich przebywa aresztowany oraz spotkali się też w tej sprawie z gubernatorem obwodu odeskiego,  Micheilem Saakaszwilim.

W miarę swoich możliwości CMWP SDP będzie także monitorować sprawę.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik