Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP obserwuje sprawę dziennikarza
2013-10-16

W poniedziałek 14.10. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie odbyła się rozprawa pojednawcza w procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył dr hab. Piotr Obarek prof. UWM Adamowi Socha, „Fundacji Debata”, Dariuszowi Jarosińskiemu i Łukaszowi Adamskiemu.

Piotr Obarek żąda przeprosin i 50 tys. zł za teksty o nim w "Debacie". Sędzia zaproponował stronom ugodę w formie opublikowania przez "Debatę" oświadczenia, iż autor artykułów przed 23 kwietnia 2012 roku dysponował tylko wersją elektroniczną pracy doktorskiej Piotra Obarka, przepisaną z oryginału papierowego. Pozwani zgodzili się na taką formę ugody, jednak Piotr Obarek ją odrzucił. Wobec tego sędzia wyznaczył rozprawę na 2 grudnia 2013 r.

CMWP obserwuje proces na prośbę Adama Sochy.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik