Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Ziobro vs Stankiewicz
2012-06-13

Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa w cywilnym procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył europoseł Zbigniew Ziobro Andrzejowi Stankiewiczowi, byłemu redaktorowi naczelnemu "Newsweeka" Wojciechowi Maziarskiemu i wydawcy tygodnika (Ringier Axel Springer). Chodzi o komentarz Andrzeja Stankiewicza dla portalu Newsweek.pl. - Dziennikarze posłuchiwani. "To jest jakiś Matrix". Dziennikarz udzielił go po ukazaniu się w "Gazecie Wyborczej" artykułu "Dziennikarze na celowniku służb specjalnych" (08.10.2010 r.), który poświęcony był inwigilowaniu dziennikarzy za rządów PiS. Stankiewicz był jednym z dziesięciorga dziennikarzy, których billingi zbierały: ABW, CBA i policja. Użył m.in. takich słów: "To jakiś matrix. Ziobro przygotował aferę gruntową, Ziobro doprowadził do przecieku w tej sprawie, a źródeł przecieku szukał w moim telefonie". Zdaniem b. ministra sprawiedliwości stawianie takich zarzutów naruszyło jego dobra osobiste.

Na wczorajszej rozprawie zeznania składali Zbigniew Ziobro i Andrzej Stankiewicz. Obie strony wygłosiły także mowy końcowe. Ogłoszenie wyroku nastąpi 26 czerwca br. o godz. 15:30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

CMWP SDP obserwuje proces na prośbę Andrzeja Stankiewicza.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik