Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Spotkanie w KGP - 18.12.2014
2014-12-18

Ukarania funkcjonariuszy i innych osób odpowiedzialnych za bezprawne zatrzymanie dziennikarzy w siedzibie PKW domagał się mec. Artur Wdowczyk, reprezentujący CMWP SDP podczas spotkania zorganizowanego w Komendzie Głównej Policji.

Przedstawiciel CMWP przestrzegał także przed nadużywaniem przepisu o naruszeniu miru domowego (Art. 193 kk.) tak jak miało to miejsce w PKW.

Spotkanie było poświęcone „omówieniu i uszczegółowieniu współpracy policji z dziennikarzami podczas interwencji policyjnych” i odbyło się dziś rano (18.12.14). Do aresztowania dziennikarzy doszło w nocy 20/21 listopada 2014 r. Postawiono im właśnie zarzuty naruszenia miru domowego. Dwaj z nich – Tomasz Gzell – fotoreporter PAP i Jan Pawlicki – reporter TV Republika zostali uniewinnieni przez sąd 5 grudnia. Nadal toczy się proces Hanny Dobrowolskiej – członkini SDP oraz Witolda Zielińskiego z Niepoprawneradio.pl. Do wypracowania zasad współpracy z przedstawicielami mediów w trakcie interwencji policyjnych zobowiązała KGP minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik