Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Zapraszamy na konferencję o własności mediów w Polsce
2018-02-08

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?"kto jest właścicielem mediów w Polsce??. Dlatego podjęliśmy próbę znalezienia na nie odpowiedzi. 12 lutego 2018 r. o godz. 12.00 w Domu Dziennikarza SDP, ul. Foksal 3/5 w Warszawie CMWP SDP organizuje konferencję p.t. ?Własność mediów w Polsce. cz. I. Prasa, radio, telewizja ogólnopolska?. Zaprezentowana na niej będzie opracowana przez CMWP SDP publikacja na ten temat. W trakcie konferencji będziemy rozmawiać o przyczynach i skutkach istnienia obecnej struktury własności mediów w Polsce i spróbujemy zastanowić się, czy istnieje potrzeba jej zmiany, a jeśli tak, to w jaki sposób należałoby to przeprowadzić. Będziemy także postulować utworzenie ogólnopolskiego Krajowego Rejestru Mediów, w którym byłyby zgromadzone i łatwo dostępne informacje na temat mediów i ich właścicieli. Nasze opracowanie mogłoby być wstępem do realizacji w przyszłości przez CMWP SDP tej idei. Konferencja składać się będzie z prezentacji naszego opracowania na temat własności mediów w Polsce oraz dyskusji panelowej, w której wezmą udział zaproszeni goście - m.in. Barbara Bubula, poseł PiS i Teresa Bochwic, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z prezesem Krzysztofem Skowrońskim. Autorzy publikacji p.t. : ?Struktura własności mediów w Polsce? ? dr Monika Szetela ? absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ? mgr Karolina Piech - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ? mgr Maciej Piech - absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ? opieka naukowo ? redakcyjna ? dr Jolanta Hajdasz, dyr. CMWP SDP, absolwentka i dr nauk humanistycznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wykładowca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu Zaproszenia na konferencję zostały wysłane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Mediów Narodowych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kancelarii Prezydenta RP. Konferencja ma charakter otwarty, publikacja ?Struktura własności mediów w Polsce? w wersji papierowej będzie jej uczestnikom nieodpłatnie.
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik