Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Wyjaśnienie CMWP SDP
2013-10-02

W związku z mailami, rozmaitymi skargami i zażaleniami przychodzącymi do CMWP SDP w sprawie sytuacji z Tarnobrzega sprzed kilku miesięcy, wyjaśniamy, co następuje. W kwietniu Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP otrzymało informację na temat dyskryminowania dziennikarzy jednego z mediów (Radia Rzeszów) przez Urząd Miasta Tarnobrzega, poprzez odmowę udzielania im informacji. Zawiadomieniu towarzyszyło uwiarygadniające je nagranie. W związku z tym poprosiliśmy  władze miasta o wyjaśnienie sprawy. Ze względu na to, że z tej strony nie było żadnej reakcji na nasz mail, o wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się publicznie, zarazem zwracając uwagę na niewłaściwość polityki informacyjnej, polegającej na unikaniu odpowiedzi. Po tym apelu odpowiedział nam Wojciech Malicki, szef Kancelarii Prezydenta Tarnobrzega tłumacząc, że nasz pierwotny list „wpadł mu do spamu”, w związku z czym nie miał możliwości odpowiedzieć, a zarazem względnie wyczerpująco wyjaśnił stanowisko urzędu.

Ponieważ nasz apel przyniósł skutek i spowodował reakcję władz Tarnobrzega, przyjęliśmy tłumaczenie p. Malickiego, i zdjęliśmy go ze strony internetowej. Równocześnie nie mieliśmy żadnej możliwości pełnej weryfikacji pierwotnych informacji przekazanych nam w mailu ponieważ jego autor/autorzy pozostał/pozostali anonimowi.

Równocześnie, w związku z zarzutami wobec polityki informacyjnej miasta, które dotarły do nas obecnie od dziennikarzy, informujemy, że w przypadku uzasadnionych wątpliwości, CMWP, w tym przede wszystkim nasi prawnicy,  służą pomocą. Niemniej informujemy, że będziemy odpowiadać i reagować tylko na takie prośby o pomoc, których autorzy nie będą anonimowi.

 

 

 

 

 

 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik