Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Apel ZG SDP
2014-01-21

Apel Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

 

W związku z dramatyczną sytuacją mediów na Ukrainie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przesyła wyrazy wsparcia i zapewnienie o gotowości do pomocy Kolegom Dziennikarzom na Ukrainie.

 

Szczególnie poruszeni jesteśmy informacją o aresztowaniu dziennikarza telewizji internetowej Spilno.tv, VolodymyraKaragyaura, który 19 stycznia został zatrzymany przez nieznane osoby podczas kupowania benzyny potrzebnej do ogrzewania namiotu telewizji stojącego na Majdanie.

Mimo złożenia przez ekipę Spilno.tv wszelkich wyjaśnień Karagyaur został oskarżony o dostarczanie benzyny osobom, które atakowały policję podczas starć.

 

Podzielamy obawy organizacji dziennikarskich na Ukrainie, że Karagyaur może stać się pierwszą ofiarą barbarzyńskich regulacji uchwalonychw dniu 16 stycznia przez Verhovną Radę i podpisanych17 stycznia przez prezydenta Janukowycza.

 

Wzywamy wszelkie instytucje, które mogą mieć wpływ na losy dziennikarza, a tym samym – na losy wolności słowa w europejskim, cywilizowanym kraju, jakim jest Ukraina, do uwolnienia VolodymyraKaragyaura.

 

Zwracamy uwagę, że praca dziennikarza winna być szczególnie chroniona w celu zapewnienia obywatelom ich podstawowego prawa jakim jest dostęp do informacji i wolność słowa.

 

W imieniu Zarządu Głównego SDP

 

Krzysztof Skowroński – prezes

Agnieszka Romaszewska-Guzy – wiceprezes

Piotr Legutko – wiceprezes

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik