Mówi się, że media kreują rzeczywistość, wpływają na politykę i opinie wyborców. Mówi się o mediach, że są czwartą władzą. Zdecydowanie rzadziej jednak mówi się o tym, jak się mówi w mediach. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie serdecznie zaprasza na spotkanie pod patronatem Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP „Między gajem Akademosa a jarmarkiem, czyli o debacie publicznej w polskich mediach”, które odbędzie się 22 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny.
Między rozmową a gadaniem
Od imienia mitologicznego greckiego herosa attyckiego – Akademosa powstało słowo „akademia”. Ateńczycy poświęcili mu piękny gaj nad rzeką Kefisos, w którym stała późniejsza Akademia Platońska. Niektóre debaty publiczne w polskich mediach rzeczywiście aspirują do miana rozmów na wysokim poziomie, inne jednak pozostawiają wiele do życzenia, stając się widowiskiem o niewielkiej wartości merytorycznej. W organizowanej przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej dyskusji udział wezmą znani praktycy:
- Dorota Gawryluk – dziennikarka Polsatu, prowadząca Wydarzenia,
- Kamil Dąbrowa – dyrektor Programu I Polskiego Radia, dziennikarz radiowy,
- Piotr Legutko – wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, publicysta.
Spotkanie poprowadzi dr Marek Kochan, redaktor książki „Sztuka debaty”, o której można poczytać: http://www.ikm.gda.pl/publications/sztuka-debaty-redakcja-naukowa-marek-kochan/
Termin i miejsce
- 22 kwietnia 2015 r., godz. 12.00-13.30, sala N308
- Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- ul. Chodakowska 19/31, Warszawa