Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja - 22.04.2015
2015-04-17

Mówi się, że media kreują rzeczywistość, wpływają na politykę i opinie wyborców. Mówi się o mediach, że są czwartą władzą. Zdecydowanie rzadziej jednak mówi się o tym, jak się mówi w mediach. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie serdecznie zaprasza na spotkanie pod patronatem Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP „Między gajem Akademosa a jarmarkiem, czyli o debacie publicznej w polskich mediach”, które odbędzie się 22 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny.

Między rozmową a gadaniem

Od imienia mitologicznego greckiego herosa attyckiego – Akademosa powstało słowo „akademia”. Ateńczycy poświęcili mu piękny gaj nad rzeką Kefisos, w którym stała późniejsza Akademia Platońska. Niektóre debaty publiczne w polskich mediach rzeczywiście aspirują do miana rozmów na wysokim poziomie, inne jednak pozostawiają wiele do życzenia, stając się widowiskiem o niewielkiej wartości merytorycznej. W organizowanej przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej dyskusji udział wezmą znani praktycy:

  • Dorota Gawryluk – dziennikarka Polsatu, prowadząca Wydarzenia, 
  • Kamil Dąbrowa  dyrektor Programu I Polskiego Radia, dziennikarz radiowy,
  • Piotr Legutko  wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, publicysta.

Spotkanie poprowadzi dr Marek Kochan, redaktor książki „Sztuka debaty”, o której można poczytać: http://www.ikm.gda.pl/publications/sztuka-debaty-redakcja-naukowa-marek-kochan/  

Termin i miejsce

  • 22 kwietnia 2015 r., godz. 12.00-13.30, sala N308
  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  • ul. Chodakowska 19/31, Warszawa

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik