Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP - protest przeciwko kolejnemu przedłużeniu aresztu w Moskwie dla ukraińskiego dziennikarza Romana Suszczenki
2017-06-28

CMWP SDP  stanowczo protestuje przeciwko kolejnemu  przedłużeniu aresztu  w Moskwie dziennikarza ukraińskiej agencji Ukrinform Romana Suszczenki pod zarzutem szpiegostwa oraz wzywa władze rosyjskie do oddalenia oskarżeń przeciwko dziennikarzowi  i do jego natychmiastowego uwolnienia.

Roman Suszczenko, paryski korespondent ukraińskiej agencji prasowej Ukrinform, przebywa w rosyjskim areszcie od 30 września 2016 roku. Został aresztowany w Moskwie pod zarzutem szpiegostwa. Dziennikarz nie dostał pozwolenia na spotkanie z rodziną  ani na spotkanie z duchownym prawosławnym, utrudniane jest także prowadzenie przez niego korespondencji z rodziną i przyjaciółmi (listy nie docierają do adresatów lub staje się to po nawet 3 - 4 miesiącach).  Stowarzyszenie  Dziennikarzy Polskich  protestowało już wcześniej  przeciwko zatrzymaniu i aresztowaniu Romana Suszczenki :  w październiku 2016 r. (oświadczenie  CMWP SDP  z 4.10.16) i  w lutym 2017 r. ( oświadczenie ZG SDP z 3.02.2017) i nadal podtrzymuje swoje stanowisko wyrażone w w/w oświadczeniach.

 

dr Jolanta Hajdasz

dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik