Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Protest CMWP w sprawie zatrzymania polskich dziennikarzy w Rosji
2011-02-09

Warszawa, 09.02.2011 r.

 

 

 

PROTEST

 

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje przeciwko zatrzymaniu dwójki polskich dziennikarzy Piotra Falkowskiego i Marka Borawskiego na terenie Rosji w okolicach Centrum Dowództwa Wojsk Obrony Powietrzno-Kosmicznej. Według przekazanych nam informacji obaj dziennikarze zostali zatrzymani podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych, co więcej skonfiskowano im materiały dziennikarskie. Tego rodzaju działania są rażącym naruszeniem zasady wolności słowa.

  

Wiktor Świetlik,

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik