Czy telewizji zagraża demokracji? 2010-06-15
Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu ?Obserwatorium wolności mediów w Polsce? zapraszają na szósty wykład otwarty na temat:
"Czy telewizja zagraża demokracji?"
Wykład poprowadzi dr. Marek Kochan
- absolwent Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Rządu Republiki Włoskiej na Uniwersytecie w Padwie. Autor m.in. Slogany w reklamie i polityce, Pojedynek na słowa.Techniki erystyczne w publicznych sporach oraz Ballady o dobrym dresiarzu.
Wykład odbędzie się 17 czerwca 2010 r. o godz. 17:30 w nowym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, sala A 3.
Komentarz do wykładu wygłoszą:
red. Maciej Wierzyński ? dziennikarz, pracował w "Przeglądzie kulturalnym", w "Polityce", w "Kulturze" oraz w Telewizji Polskiej. Od stycznia 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. strategii w telewizji TVN24. Od 2006 r. prowadzi własny magazyn Horyzont o sprawach międzynarodowych.
Maciej Strzembosz ? scenarzysta, producent filmowy, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Członek Komitetu Obywatelskich Mediów Publicznych, opracowujący projekt nowej ?ustawy medialnej?.
Serdecznie zapraszamy!
|
2018-02-08 Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
2018-02-02 Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
2018-01-30 Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
|