Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Zatrzymania w PKW - kolejne rozstrzygnięcia
2015-01-19

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia, podobnie jak w przypadku red. Hanny Dobrowolskiej, oddalił zażalenie dziennikarza NiepoprawnegoRadia.pl Witolda Zielińskiego  na działania policji podczas protestów w siedzibie PKW w nocy 20/21 listopada 2014. W uzasadnieniu sąd uznał, że zatrzymanie dziennikarza było zasadne, legalne i prawidłowe, pomimo, że ten sprawował w siedzibie swe obowiazki zawodowe.

W opinii CMWP SDP wysoce kontrowersyjny jest fakt, że na salę rozpraw nie wpuszczono przedstawicieli mediów. Centrum zabierało głos w podobnej sprawie red. Hanny Dobrowolskiej w zeszłym tygodniu - http://sdp.pl/informacje/10746,protestujemy-przeciwko-dzieleniu-przez-sad-dziennikarzy-na-lepszych-i-gorszych-oswiadczenie-cmwp-sdp,1421234092

CMWP SDP wyda osobne stanowisko w sprawie red. Zielińskiego po szczegółowym zapoznaniu się z orzeczeniem sądu.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik