Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Państwo i media po sprawie Amber Gold i pochodnych
2012-10-11

„W Polsce mamy do czynienia z niezwykłą biernością społeczeństwa” – powiedział prof. Antoni Kamiński, a Sylwester Latkowski, zastępca redaktora naczelnego „Wprost” dodał, że  fakty związane ze sprawą „Amber Gold” i podobnymi będą wychodzić na światło dzienne, tak długo, jak będą o nich pisać media. Takie są najważniejsze wnioski z debaty organizowanej przez CMWP SDP, która odbyła się wczoraj w siedzibie SDP na Foksal 3/5.

Oprócz wyżej wymienionych w panelu udział wzięli: Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu”, który opowiadał m.in. o pozwie, jaki złożył przeciw jego gazecie w imieniu Michała Tuska Roman Giertych, oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej, który z kolei przedstawił okoliczności prowokacji dziennikarskiej, przeprowadzonej na zlecenie „GP” w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Moderatorem dyskusji był Wiktor Świetlik. Głos z Sali zabrali także zaproszeni goście, m.in. mec. Artur Wdowczyk, dr Barbara Fedyszak – Radziejowska czy Stefan Truszczyński.

Szersza relacja na portalu Sdp.pl:

http://www.sdp.pl/o-amber-gold-i-dziennikarstwie-sledczym-na-foksal

a także w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie":

http://gpcodziennie.pl/13788-procesy-odbieraja-wiarygodnosc-mediom.html

PW

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik