Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List otwarty CMWP SDP - 04.01.2016
2016-01-04

List otwarty

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie doniesieniami medialnymi, dotyczącymi funkcjonowania, w okresie rządów PO-PSL, nieformalnej grupy policyjnej, zajmującej się inwigilacją dziennikarzy, a także informacjami o nadużyciach prawnych związanych ze wspomnianą inwigilacją. Apelujemy do Ministra Spraw Wewnętrznych Pana Mariusza Błaszczaka o jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy i upublicznienie wyników postępowania wyjaśniającego, a także o dopilnowanie, by do podobnych sytuacji nie dochodziło w przyszłości.   

 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

Doradca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik