Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Petyacja EFJ
2015-06-25

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zachęca do wsparcia akcji Europejskiej Federacji Dziennikarzy (EFJ) w sprawie nowej dyrektywy europejskiej dotyczącej tajemnicy handlowej, która będzie miała wpływ na prawa dziennikarzy. EFJ zarzuca dyrektywie m.in., że jej zapisy nie chronią dziennikarzy przed procesami o naruszenie tajemnicy handlowej, a zdaniem EFJ i IFJ (Światowa Organizacja Dziennikarzy) wręcz narażają dziennikarzy na zastraszanie i nękanie procesami. Parlament Europejski rozpocznie teraz trójstronne negocjacje z rządami państw członkowskich i Komisja Europejską, aby ustalić ostateczną wersję zapisów dyrektywy.

 Więcej informacji na ten temat można znaleźć:

http://sdp.pl/informacje/11437,organizacje-dziennikarzy-wydawcow-i-nadawcow-wzywaja-ue-do-zagwarantowania-ochrony-dla-wolnosci-mediow-w-dyrektywie-o-tajemnicy-handlowej,1434535953 

Podpisać petycję przeciwko dyrektywie o tajemnicy handlowej (do tej pory podpisało tę petycję ponad 350 000 osób) można pod adresem:

https://www.change.org/p/companies-shouldn-t-decide-what-gets-published-stop-the-tradesecrets-directive-now

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik