Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Na wokandzie - art. 212 kk
2016-11-29

Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto umorzył wczoraj postępowanie przeciwko Krzysztofowi M. Kaźmierczakowi. Dziennikarza za rzekome zniesławienie pozwał z art. 212 k.k.  Mirosława R. ps. „Ryba”. Wczorajsze posiedzenie przedprocesowe było zamknięte dla mediów.

Pozew dotyczył artykułu „Zagadkowa śmierć antyterrorysty” w „Głosie Wielkopolskim”, w którym Kaźmierczak napisał, że R. mógł mieć związek ze sprawą śmierci osoby, która miała brać udział w porwaniu Jarosława Ziętary. Dziennikarz od lat zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności śmierci Ziętary.

W publikacji Kaźmierczaka sąd nie dopatrzył się pomówienia.

CMWP SDP monitorowało sprawę na prośbę dziennikarza.

Czytaj także: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,21042782,dziennikarz-badajacy-sprawe-jaroslawa-zietary-nie-pomowil-bylego.html

https://poznan.tvp.pl/28007884/dziennikarz-nie-stanie-przed-sadem

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik