Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Wizyta w CMWP SDP
2013-07-25

W czwartek 25 lipca CMWP SDP gościło uczestników projektu Instytutu Innowacji „Kultura w dziennikarstwie, dziennikarze w kulturze”, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2013.

Projekt skierowany jest do młodych działaczy polskich organizacji na Białorusi, którzy w lipcu br. przyjechali na dziesięć dni do Warszawy. W tym czasie biorą udział w warsztatach dziennikarskich, treningach umiejętności miękkich oraz licznych spotkaniach z przedstawicielami polskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

W ramach tego ostatniego punktu programu młodzi Białorusini spotkali się dziś z Wiktorem Świetlikiem z CMWP SDP oraz Jakubem Biernatem z Telewizji Biełsat, którzy opowiadali o pracy Centrum oraz o problemach z jakimi muszą zmagać się dziennikarze w naszym kraju. Dodatkowo wspólnie omówiono kilka przykładów case study, obrazujących problemy z pogranicza wolności słowa i etyki mediów.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik