Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List otwarty CMWP SDP
2015-12-21

Jego Ekscelencja Pan Sergey Andreev

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny

 Federacji Rosyjskiej w RP

 

LIST OTWARTY

 

     Szanowny Panie Ambasadorze,

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie pozbawieniem akredytacji dziennikarskiej przez władze Federacji Rosyjskiej Wacława Radziwinowicza, korespondenta „Gazety Wyborczej” w Moskwie. Tłumaczenie tej decyzji „działaniem symetrycznym” w oczywisty sposób godzi w zasadę wolności prasy. Wydalenie polskiego korespondenta ma być odpowiedzią na cofnięcie zezwolenia na pobyt przez polskie władze rosyjskiemu dziennikarzowi Leonidowi Swiridowowi, którego pozadziennikarska aktywność na terenie Polski budziła poważne wątpliwości z perspektywy swojej legalności. Sytuacja obydwu dziennikarzy nie jest, ani symetryczna, ani nawet w żaden sposób podobna. Tego rodzaju akty uderzają nie tylko we wzajemne relacje naszych krajów, ale także w podstawowe zasady wolności słowa.

 

 

Z poważaniem
Wiktor Świetlik

 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP  
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik