Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sprawa Marka Popowskiego
2012-06-13

W piątek 8 czerwca br. Sąd Rejonowy w Opolu uniewinnił Marka Popowskiego od wszystkich stawianych mu zarzutów. Akt oskarżenia z art. 212 k.k. przeciwko dziennikarzowi "Panoramy" skierował były Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Krzysztof Puszczewicz. Przed opolskim sądem domagał się dla dziennikarza roku kary więzienia w zawieszeniu oraz zakazu publikacji na rok. Sąd jednak oddalił wszystkie argumenty Puszczewicza.

Dziennikarzowi pomagało m.in. CMWP SDP.

Więcej o sprawie na stronach "Panoramy" :

www.panorama.info.pl

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik