Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List otwarty publicystów Rzeczpospolitej do nowego właściciela Grzegorza Hajdarowicza
2011-10-18

Szanowny Panie!
Mamy nadzieję, że przejęcie kontroli nad Presspubliką przez jednego i — co ważne – krajowego właściciela przyczyni się do rozwoju naszej firmy i wydawanych przez nią czasopism. Jednak, w związku z Pańskim oświadczeniem na temat przyszłości „Rzeczpospolitej” i wobec licznych enuncjacji medialnych dotyczących losów naszej gazety i ewentualnych zmian kadrowych:
1. Wyrażamy głębokie przekonanie, że tylko osoba Pawła Lisickiego na stanowiskach redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” i tygodnika „Uważam Rze”, gwarantuje niezależność obu tytułów od nacisków politycznych i ich pomyślny rozwój biznesowy.
2. Jesteśmy głęboko przekonani, że połączenie stanowisk redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej i „Uważam Rze” w osobie Pawła Lisickiego umożliwiło sukces tego pisma, które w bezprecedensowo szybkim czasie zdobyło przewodnictwo w rankingach sprzedaży tygodników.
3. Zwracamy uwagę, że „Rzeczpospolita” pod kierownictwem Pawła Lisickiego stała się ważnym i ciekawym forum wymiany poglądów politycznych, społecznych i ekonomicznych, ożywiając przez to debatę publiczną w Polsce.

 

Z wyrazami szacunku

Publicyści i komentatorzy polityczni „Rzeczpospolitej” oraz „Uważam Rze”:
Paweł Bravo, Piotr Gociek, Piotr Gursztyn, Igor Janke, Michał Karnowski, Piotr Semka, Małgorzata Subotić, Bronisław Wildstein, Piotr Zaremba, Dominik Zdort, Rafał Ziemkiewicz, Beata Zubowicz

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik