Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 25.02.2016
2016-02-25

Dziś (25.02.) przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki Polski Instytut Sztuki Filmowej wytoczył przeciwko FreeDomMedia Sp. - Piotrowi Bachurskiemu. Chodzi o artykuł pt. „Czas na prawdziwie polski instytut filmowy bez gwiazdy w klapie” autorstwa Aldony Zaorskiej, który ukazał się w „Warszawskiej Gazecie” w kwietniu 2014 r.

Na posiedzeniu zeznania złożyło trzech świadków: dziennikarz Bertold Kittel, historyk Ewa Kurek oraz dziennikarz i producent telewizyjny Maciej Pawlicki.

Następnie sprawa została odroczona do dnia 12 maja br., godz. 11:30, s. 123. W tym terminie ma zostać przesłuchany świadek Jerzy Bart, który nie stawił się na dzisiejszej rozprawie.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę strony pozwanej.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik