Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Debata - 14.10.2014 r.
2014-10-14

Autor bestsellerowych „Wyznań Hieny”, Piotr Mieśnik, były dziennikarz „Faktu” (obecnie Gazeta.pl) odpierał dziś w Domu Dziennikarza na Foksal 3/5 zarzuty wobec swojej książki i dyskutował z salą wypełnioną głownie studentami.

Książka, opisująca brutalne realia pracy reporterów tabloidu, budziła kontrowersje także wśród panelistów i oponentów Mieśnika - profesora Macieja Mrozowskiego – medioznawcy SWPS, Katarzyny Kozłowskiej - byłej naczelnej „Wprost” i wicenaczelnej „Super Expressu”  oraz Mariusza Cieślika – publicysty „Rzeczpospolitej”. Polemiści krytykowali autora książki między innymi za brutalny język i jednostronność w opisywaniu pracy dziennikarza prasy bulwarowej. - Napisałem książkę taką, jaki jestem – odpowiadał Mieśnik.

Debata wzbudziła gorącą dyskusję, którą moderował dr Marek Palczewski – medioznawca SWPS. Organizatorem było CMWP SDP. To pierwsza z cyklu debat, które SDP chce poświęcić literaturze i filmom o polskich mediach.     

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik