Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na konferencji poświęconej wolności słowa w Kazachstanie
2012-03-22

Dziś odbyła się konferencja prasowa kazachskiego dziennikarza opozycyjnego Igora Vinyavskiego oraz posła do Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa (członek delegacji ds. współpracy parlamentarnej UE-Kazachstan). Redaktor naczelny gazety „Vzglyad” , który został zwolniony z więzienia 15 marca 2012 r. na mocy amnestii,  spotkał się z polskimi parlamentarzystami, przedstawicielami OBWE i organizacji pozarządowych, a także dziennikarzami. Igorowi Vinyavskiemu towarzyszyli: - szefowa opozycyjnej gazety „Respublika” Irina Petrushova, oraz żona więzionego opozycjonisty Vladimira Kozlova - Aliya Turusbekova.

Konferencja odbyła się o godz. 11:00 w siedzibie biura Parlamentu Europejskiego przy ul. Jasnej 14/16 w Warszawie.

Uczestniczyło w niej CMWP SDP, które już wcześniej angażowało się w podobne działania, m.in. współorganizując wraz ze Stowarzyszeniem Wolnego Słowa i Fundacją Otwarty Dialog konferencję poświęconą wolności mediów w Kazachstanie (03.02.2012 r.).

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik