Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Tomasz Wróblewski ułaskawiony przez prezydenta
2017-01-30

Prezydent RP Andrzej Duda ułaskawił Tomasza Wróblewskiego. Dziennikarz, na mocy wyroków Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli z dnia 13 października 2015 roku oraz Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 6 kwietnia 2016 roku został prawomocnie skazany na podstawie art. 212 k.k. na karę grzywny w wymiarze 200 stawek dziennych, ustalając stawkę dzienną na 100 zł (łącznie 20 000 zł).  CMWP SDP monitorowało proces, jak też aktywnie wspierało wniosek Tomasza Wróblewskiego o ułaskawienie - http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=809 .

Wróblewski, jako redaktor naczelny opublikował w maju 2010 r. na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” i na portalach: www.gazetaprawna.pl oraz www.dziennik.pl,  artykuł prasowy p.t. „Prywatyzacja może uzdrowić Ruch”, w którym wraz z dziennikarzem Michałem Furą poddał krytyce działalność spółki Garmond Press S.A.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik