Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 20.05.15 r.
2015-05-20

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego.

Tym razem zeznania składał Michał Majewski – dziennikarz śledczy. Zeznał on m.in., że na początku 2008 r. do redakcji „Dziennika” (w którym dziennikarz wówczas pracował) zgłosił się Aleksander L. z propozycją załatwienia aneksu do raportu z likwidacji WSI. Gdy do gazety dotarły informacje, że Aleksander L. oferował raport także znajomemu Janusza Zemke i jednemu z biznesmenów, postanowiono podjąć temat. Aleksander L. ostatecznie wycofał się z propozycji. „Dziennik” w kwietniu 2008 r. opisał całą historię (tekst Michała Majewskiego, Pawła Reszki i Anny Marszałek). Majewski sugerował, że przed publikacją telefonicznie kontaktował się z Wojciechem Sumlińskim, jednak w tekście jego nazwisko nie padło.

Wobec powyższego Sumliński poprosił o zaprzysiężenie świadka co do jego prawdomówności i złożył oświadczenie, że z Michałem Majewskim rozmawiał tylko raz – w styczniu 2007 r., a nie więcej razy jak sugerował świadek.

Później złożył także wniosek o skonfrontowanie świadka z zeznaniami Anny Marszałek. Chodzi o rozbieżność treści zeznań właśnie w kwestii kontaktu dziennikarzy „Dziennika” z Sumlińskim przez ukazaniem się publikacji z IV 2008 r. Sumliński złożył także wniosek o sprawdzenie swoich billingów telefonicznych z IV 2008 r., celem udowodnienia, że nikt z dziennikarzy „Dziennika” nie kontaktował się z nim telefonicznie przed publikacją.

Po przesłuchaniu świadka sąd ujawnił kolejne dokumenty, zaliczając je do akt sprawy.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dn. 28.05.2015 r. o godz. 10:00 w sali 29.

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/649074,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-20-05-2015-r

 CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarz

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik