Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Wojciecha Sumlińskiego
2012-08-31

Wczoraj CMWP SDP po raz kolejny obserwowało proces dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Tym razem przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3 odczytywano zeznania głównego świadka oskarżenia - zmarłego niedawno płk. Leszka Tobiasz.

Wcześniej Wojciech Sumliński złożył wniosek o nieczytanie (nieuznanie) zeznań płk. Tobiasz w oparciu o zasadę bezpośredniości. Chodziło o to, że zdaniem dziennikarza nie będzie on mógł wykorzystać wszystkich możliwości obrony, gdyż niemożliwe jest zadawanie pytań Tobiaszowi, a tym samym podważenie jego zeznań w bezpośrednim kontakcie. Sędzia uznał jednak, że zasada ta nie jest absolutna i wniosek dziennikarza oddalił. 

Następny termin rozprawy to 22 października br. godz. 12:00.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik