Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Michał Tusk vs Super Express
2014-10-23

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł dzisiaj, że „Super Express” (Murator S.A) naruszył dobra osobiste Michała Tuska poprzez jednoznaczną sugestię, że grozi mu 10 lat pobawienia wolności. Chodzi o artykuł pt. „Michałowi Tuskowi grozi do 10 lat więzienia” z sierpnia 2012 r., który ukazał się w wydaniu internetowym „SE” - www.se.pl. Była w nim mowa o powiązaniach syna byłego premiera z OLT Express i grożących mu z tego powodu konsekwencjach. Zdaniem sądu pozwany nie przedstawił jednak żadnych dowodów na fakt popełnienia przestępstwa przez powoda.

W związku z powyższym sąd zobowiązał Murator S.A. do opublikowania stosownych przeprosin na stronie "Super Expressu" oraz zapłaty 30 tys. zł zadośćuczynienia.

Powód żądał także opublikowania przeprosin w mediach, które cytowały sporną publikację. Sąd oddalił jednak powództwo w tym zakresie.

Sąd nie rozstrzygnął o kosztach procesowych.

Wyrok nie jest prawomocny. Strona pozwana zapowiedziała apelację. 

Rozprawę obserwowało CMWP SDP.  Na sali obecni byli także przedstawiciele mediów. 

PW

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik