Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Pismo CMWP SDP - 09.10.2014
2014-10-09

Warszawa, 9 października 2014 r.

 

Pan Mariusz Bojarowicz

Prezes Radia Olsztyn

ul. Radiowa 24

10-206 Olsztyn

 

Szanowny Panie Prezesie

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie decyzją Zarządu Radia Olsztyn o cofnięciu zgody red. Adamowi Jerzemu Sosze na "prowadzenie działalności konkurencyjnej" na łamach prasy, czyli redagowania miesięcznika „Debata” oraz portalu debata.olsztyn.pl. Trudno znaleźć jakikolwiek argument, który uzasadniałby hipotezę, że niekomercyjny, drukowany miesięcznik może stanowić konkurencję dla publicznego radia. Zarazem zwracamy uwagę na ugruntowaną pozycję i istotną rolę red. Adama Sochy i „Debaty” dla budowy społeczeństwa obywatelskiego w Olsztynie.

W związku z tym zwracamy się do Pana Prezesa i Zarządu o cofnięcie tego zakazu.

 

Z poważaniem

 

                                                                                                          Wiktor Świetlik

 

                      Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik