Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 30.10.15 r.
2015-11-02

30 października przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Zeznawał na niej świadek Krzysztof Winiarski. Opowiadał m.in. o swoich spotkaniach z Bronisławem Komorowskim. Na jednym z nich, w II-III 2008 r., ten miał go wypytywać o to, czy zna Wojciecha Sumlińskiego oraz o wiedzę dotyczącą aneksu do raportu z weryfikacji WSI czy Fundacji Pro Civili. Świadek zeznał także, na temat swojej znajomości z Bogusławem Bagsikiem, który miał mu zlecić zabójstwo dziennikarza Mariusza Łapińskiego za 50 tys. dol. Świadek zgłosił tę sprawę w Prokuraturze w Piasecznie, która jednak ją umorzyła, a Bogusław Bagsik spędził w Prokuraturze tylko 60 minut.

Kolejna rozprawa odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 9:00 w sali 24 Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. Będą już na niej najprawdopodobniej czytane mowy końcowe stron.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/676713,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-30-10-2015-r

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik