Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Obserwacja procesu
2013-04-16

Dnia 9 kwietnia 2013 r. w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, III Wydział Karny, odbyło się posiedzenie w przedmiocie umorzenia postępowania karnego wszczętego z oskarżenia prywatnego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przeciwko dziennikarzowi, blogerowi, publikującemu pod pseudonimem "Rybitzky".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oskarżyła blogera o zniesławienie. Obrońca  wnosiła o umorzenie postępowania z powodu ustania karalności zarzucanego "Rybitzkiemu" przestępstwa.

Pełnomocnik WOŚP argumentował, iż karalność czynu, o który został oskarżony bloger, nie ustała i wniósł o oddalenie wniosku o umorzenie postępowania.

Po wysłuchaniu oskarżonego, jego obrońcy oraz pełnomocnika WOŚP, sąd wydał postanowienie, w którym uwzględnił wniosek obrońcy i umorzył postępowanie karne wszczęte przeciwko blogerowi.

Podstawa umorzenia nie jest jeszcze znana. Sąd przedstawi ją dopiero później, w pisemnym uzasadnieniu postanowienia. Postanowienie nie jest prawomocne i może zostać zaskarżone.    

Obserwatorem posiedzenia z upoważnienia Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich był Piotr Sobczyk z kancelarii prawnej Woźniak Kocur.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik