Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP monitorowało proces
2016-10-20

Sąd Rejonowy w Przemyślu uznał Daniela Stołowskiego winnym zniesławienia za pomocą środków masowego przekazu i działania na szkodę firmy REM II i skazał go na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. Ponadto Stołowski ma zapłacić 1 tys. zł nawiązki na rzecz stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Caritas”, 1812 zł kosztów sądowych oraz podać wyrok do publicznej wiadomości na łamach "Życia Podkarpackiego". Jako redaktor naczelny "Przemyskiego Telegrafu" opublikował materiał zatytułowany "Układ Chomy z REMII", w którym w krytycznym świetle przedstawił domniemane związki właściciela firmy REM II z prezydentem Przemyśla. Sprawę do sądu z powództwa cywilnego oddał szef firmy Andrzej Pichur. Dziennikarz został skazany, choć jak informuje „Przemyski Telegraf” trwa śledztwo prokuratury dot. m.in. podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcji wyborczej w związku z wydarzeniami opisywanymi przez Stołowskiego.  

Wyrok jest nieprawomocny. Dziennikarz zapowiada złożenie apelacji.

CMWP SDP monitorowało proces. Jest to kolejny w ostatnim czasie przykład sytuacji, gdy dziennikarzowi lokalnego medium jest wytaczany proces z niesławnego art. 212 k.k. Często kończą się one wyrokami skazującymi.

Źródło: inf. własna, „Życie Podkarpackie”, „Przemyski Telegraf”

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik