Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce - 21.10.2015 r.
2015-10-19

- Co łączy Friedricha Augusta von Hayeka, Zbigniewa Herberta i Józefa „Kurasia” Ognia?

- Na co warto zwrócić uwagę podczas oglądania „Bitwy Warszawskiej 1920” Jerzego Hoffmana?

- Dlaczego już w latach 70. Józef Mackiewicz ostrzegał przed Adamem Michnikiem?

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie wokoło zbioru esejów pt. "Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce" autorstwa mecenasa Grzegorza Wąsowskiego, współzałożyciela Fundacji „Pamiętamy”. W spotkaniu weźmie też udział Norbert "Smoła" Smoliński z zespołu Contra Mundum, który wykonać ma kilka utworów poświęconych tematyce poruszanej w książce. Spotkanie odbędzie się w rocznicę śmierci w walce ostatniego z Wyklętych Józefa "Lalka" Franczaka, a poprowadzi je moja skromna osoba, czyli Wiktor Świetlik. 

 

Czas i miejsce:

Środa, 21 października,

Restauracja 3 Vaza,

ul Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie,

 

Godz. 19.00.

Wstęp wolny  

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik