Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Stanowisko CMWP SDP - 21.09.2016 r.
2016-09-21

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie kolejnymi przypadkami nierespektowania przepisów ustawy o prawie prasowym, a także o dostępie do informacji publicznej przez polskie samorządy. Z jednym z ostatnich mieliśmy do czynienia w Sopocie, gdzie władze miasta odmówiły udzielania odpowiedzi dziennikarzowi działającemu na zlecenie Oddziału Gdańskiego TVP Jakubowi Świderskiemu. Argumentacja prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, że wspomniany dziennikarz w przeszłości przegrał z nim proces o zniesławienie, czy też, że jego materiały nie są redagowane w sposób rzetelny, w żadnym stopniu nie może uchylać działania wyżej wspomnianych dwóch aktów prawnych.

Przypominamy władzom samorządowym i organom administracji państwowej, że mają obowiązek udzielać informacji wszystkim redakcjom i dziennikarzom, a w przypadku ewentualnych naruszeń ze strony mediów, mogą wystąpić na drogę sądową i domagać się zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy.     

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik