Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na debacie poświęconej ACTA
2012-03-23

Wczoraj w Collegium Civitas odbyła się debata na temat  ACTA pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz prof. Ireny Lipowicz w dyskusji udział wzięli: Igor Ostrowski – Wiceminister Administracji i Cyfryzacji RP, Wiesław Johann – były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i wykładowca Collegium Civitas oraz dr Marek Troszyński – Centrum Badań nad Nowymi Mediami Collegium Civitas. Spotkanie, które było transmitowane na żywo w Internecie, prowadziła prof. Hanna Palska z CC.  

Prof. Irena Lipowicz podkreślała, że apelowała do premiera o nie podpisywanie ACTA, gdyż jego przepisy są w wielu przypadkach niejasne, nieprecyzyjne i niejednoznaczne. Z kolei sędzia Johann zwrócił uwagę na tryb uchwalania porozumienia, o którym nikt by się nie dowiedział, gdyby nie internauci. Jego zdaniem polskie prawo w wystarczający sposób reguluje kwestie ochrony praw autorskich, więc nie widzi sensu przyjmowania ACTA. Według dr Troszyńskiego całe zamieszanie wokół porozumienia jest dowodem na umacnianie się społeczeństwa obywatelskiego.  

Debacie przysłuchiwało się CMWP SDP, które także organizowało konferencję poświęconą tej tematyce (14.02.2012 r.).

PW

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik