Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja - 13.12.2013
2013-12-13

Aresztowania dziennikarzy na Ukrainie – relacja z pierwszej ręki!

 

- Dlaczego ukraińska policja zatrzymuje dziennikarzy, stawiając im przy tym absurdalne zarzuty (próba rozjechania funkcjonariuszy buldożerem)?

- Jak naprawdę wygląda wolność słowa na Ukrainie i czy respektowane są prawa człowieka?

Na te i inne pytania będzie starał się jutro odpowiedzieć Rostyslav Shaposhnikov – dziennikarz, szef ukraińskiej organizacji pozarządowej "Kontrola drogowa" („Roadcontrol”), który w nocy z 10 na 11 grudnia uciekł z Ukrainy do Polski. Wcześniej (5 grudnia) zatrzymano Andrieja Dzyndze, innego dziennikarza, jednego z koordynatorów akcji na Euromajdanie, pracującego dla „Roadcontrol” i skazano na 2 miesiące więzienia. Podobnie postąpiono z adwokatem „Roadcontrol” Wiktorem Smalija.

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na konferencję prasową z udziałem Rostyslava Shaposhnikova

w dniu 13 grudnia o godz. 12:00 w siedzibie SDP na Foksal 3/5, sala B.

Spotkanie poprowadzi sekretarz generalny SDP Stefan Truszczyński.

Serdecznie zapraszamy!

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik