Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP w sądzie - 03.12.2014
2014-12-03

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia kontynuowany był jeden z trzech procesów, które dotyczą zatrzymań m.in. dziennikarzy w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy z 20/21 listopada br. Na ławie oskarżonych ponownie zasiedli: reżyser Grzegorz Braun i dziennikarka Hanna Dobrowolska, członek SDP. Mają oni postawione zarzuty z art. 193 kk („naruszenie miru domowego”)

Przed sądem zeznawali świadkowie tych wydarzeń – policjanci, ochroniarze budynku PKW oraz sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 17 grudnia br.

CMWP SDP obserwowało sprawę na prośbę Hanny Dobrowolskiej.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik