Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie CMWP SDP - 20.07.2015
2015-07-20

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie zwolnieniem dyscyplinarnym  z pracy redaktor Agaty Ławniczak, kolejnej osoby alarmującej o łamaniu podstawowych zasad w polityce zatrudnienia przez władze telewizji.

Zwracamy uwagę, że TVP SA jako spółka Skarbu Państwa powinna reprezentować wysokie standardy przestrzegania praw pracowniczych, a jako instytucja misyjna w najwyższym stopniu zabezpieczać niezależność dziennikarską, wolność słowa i prawa wynikające z ustawy Prawo prasowe. Zwalnianie dziennikarzy przez zewnętrzne firmy outsorsingowe i kneblowanie im ust jest jednym z dowodów na to, że jest dokładnie odwrotnie.  

 

 

Wiktor Świetlik

 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik