Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sprawa Ziętary w Sejmie
2011-05-18

W Sejmie złożono pytania dotyczące okoliczności porwania i śmierci dziennikarza Jarosława Ziętary w 1992 r. Dwa zapytania były autorstwa Ludwika Dorna. Jedno z nich dotyczy nieprawdziwych informacji udzielanych Prokuraturze Generalnej przez MSW w sprawie kontaktów UOP z Ziętarą, a drugie przekazania prokuraturze dokumentów UOP na temat dziennikarza. Premier, jako przełożony służb specjalnych, może zdecydować o udostępnieniu tych dokumentów. Dodatkowo sprawą zainteresowała się komisja ds. służb specjalnych.

Tymczasem prokuratura w Opolu, której na początku kwietnia zlecono zbadanie sprawy przecieku w śledztwie nie może podjąć działań, gdyż nie dysponuje odpowiednimi aktami.

Zgodnie z ustaleniemi dziennikarzy "Głosy Wielkopolskiego" cała dokumentacja jest od ponad miesiąca w Prokuraturze Generalnej, gdzie trwa ich analiza pod kątem wznowienia, umorzonego w 1999 r. śledztwa.

źródło: Krzysztof M. Kaźmierczak, współpraca Piotr Talaga, Polska - "Głos Wielkopolski" z dn. 18.05.2011 r.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik