Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Macieja Kuciela
2014-01-24

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok skazujący dla Macieja Kuciela.

We wrześniu 2013 roku Maciej Kuciel został skazany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł za naruszenie art. 14 Prawa Prasowego, czyli rozpowszechniania informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych bez zgody osoby udzielającej informacji.

Wczoraj Sąd Okręgowy skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy. Sąd uznał, że kluczowym jest rozstrzygnięcie, kto decydował o tym, że materiał nagrany przez Macieja Kuciela został wyemitowany.

W rozmowie z portalem sdp.pl Maciej Kuciel powiedział, że sąd zgodził się z argumentami jego obrońcy, że dziennikarz nie decyduje o emisji materiału i nie można go o to oskarżać. Nadal jednak pozostaje problem z zapisem o autoryzacji w Prawie Prasowym.

 mp, SDP.pl

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik