Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Dziennikarze na Ukrainie
2013-12-17

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest w stałym kontakcie z dziennikarzem i aktywistą ukraińskiej organizacji pozarządowej "Kontrola Drogowa" - Rostysławem Szaposznikowem, który w zeszłą środę uciekł z Ukrainy, ostrzeżony przed aresztowaniem za udział w organizowaniu kijowskiego euromajdanu.

Przyszłość dziennikarza jest niepewna. SDP próbuje uzyskać dla niego długofalową pomoc, udzielając mu na razie pomocy doraźnej. Jednak obecnie najważniejsza dla dziennikarza jest możliwość informowania szerokiej opinii publicznej w Polsce i za granica o tym, co dzieje się na Ukrainie.

Zachęcamy Państwa do korzystania z możliwości uzyskania informacji od osoby, która bardzo dobrze zna sytuację nie tylko związaną z protestami, ale także ma szeroką wiedzę na temat ogólnej sytuacji na Ukrainie.

Kontakt do Pana Rostysława Szaposznikowa można uzyskać za pośrednictwem SDP, pisząc na adres: polishinfo@sdp.pl lub dzwoniąc pod numer 668 38 00 35.

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnią rozmową udzieloną przez dziennikarza Radiu Swoboda http://www.roadcontrol.org.ua/node/1997

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik