Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Wnioski z konferencji poświęconej wolności mediów na Białorusi
2011-06-13

„Polska jest kreowana na głównego wroga Białorusi. Dlatego spodziewam się, że Andrzej Poczobut otrzyma surowy wyrok, bo to będzie także kara dla Polski” – powiedział analityk Pavel Usov (Szkoła Nauk Społecznych PAN) na konferencji poświęconej wolności słowa na Białorusi, zorganizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Konferencja podsumowała warsztaty dla młodych dziennikarzy białoruskich, które Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Telewizja Biełsat przeprowadziły w ramach Programu RITA – Przemiany w Regionie, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uczestnicy dyskusji – Pavel Usov, Maria Stepan (TVP), Jakub Biernat (TV Biełsat) oraz Wiktor Świetlik (CMWP SDP) zwrócili uwagę na konieczność większego wsparcia finansowego ze strony Unii Europejskiej dla niezależnych mediów na Białorusi.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik