Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces
2016-06-01

Były prezes TVP Juliusz Braun przegrał proces ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Braun poczuł się urażony uchwałą nr 9 Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów SDP z dn. 24-25 kwietnia 2015 r. i pozwał SDP o naruszenie dóbr osobistych. Domagał się m.in. przeprosin i usunięcia spornej uchwały ze strony internetowej Stowarzyszenia.

W uchwale SDP wyraziło m.in. opinię, że Braun powinien podać się do dymisji.


Przypominamy pełny tekst uchwały nr 9:

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów SDP wyraża opinię, że prezes TVP SA Juliusz Braun powinien podać się do dymisji. Spoczywa na nim odpowiedzialność za katastrofalną sytuację organizacyjną, finansową i kadrową w zarządzanej przed niego firmie. Jest winien praktycznej likwidacji aktywności dziennikarskiej i kulturalnej TVP, upolitycznienia i nagminnego braku przestrzegania etyki i misji dziennikarskiej. Prezes Braun odpowiada także za doprowadzenie do upadku większości oddziałów telewizji publicznej.


Wyrok nie jest prawomocny.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik