Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 13.10.2016 r.
2016-10-14

Wczoraj  przed Sądem Rejonowym Poznań – Stare Miasto rozpoczął się proces, w którym dziennikarz Krzysztof M. Kaźmierczak jest oskarżony z art. 212 k.k. o pomówienie Mirosława R. ps. „Ryba”.

Kaźmierczak napisał artykuł („Zagadkowa śmierć antyterrorysty”), w którym twierdzi, że R. ma związek ze sprawą sfingowanego samobójstwa osoby, która miała brać udział w porwaniu Jarosława Ziętary. Dziennikarz od lat zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności śmierci Ziętary, teraz sam musi tłumaczyć się przed wymiarem sprawiedliwości.

Postępowanie jest niejawne, dziennikarze oraz obserwator z CMWP SDP zostali wczoraj wyproszeni z sali rozpraw. 

Na następnej rozprawie - 28 listopada - sąd podejmie decyzję czy sprawę umorzy czy będzie kontynuowana.

Więcej na ten temat:

http://poznan.tvp.pl/27328450/za-artykul-na-lawe-oskarzonych

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,20833863,sprawa-jaroslawa-zietary-ryba-byly-ochroniarz-pozwal-dziennikarza.html?disableRedirects=true

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik