Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Debata - 6.10.2014 r.
2014-10-03

Helsińska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza na śniadanie prasowe poświęcone premierze najnowszej publikacji pt. „Media w okresie wyborczym. Przewodnik dla dziennikarzy”. Śniadanie odbędzie się 6 października 2014 r. o godz. 10.00 w siedzibie HFPC (ul. Zgoda 11, Warszawa, sala konferencyjna, VI piętro).

W trakcie spotkania prawnicy HFPC opowiedzą o najważniejszych zagrożeniach dla swobody wypowiedzi, na które narażone są media w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Wyjaśnią  m.in. czy należy wyłączyć forum internetowe na czas ciszy wyborczej, kto odpowiada za obraźliwe komentarze internautów na temat kandydatów na stronach internetowych gazet, czy przeciwko dziennikarzom mogą toczyć się procesy w trybie wyborczym, jak przebiega takie postępowanie i jakie grożą w nim sankcje.


aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik