Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Apel parlamentarzystów w sprawie Jarosława Ziętary odrzucony
2010-11-17

Poznań, 17.11.2010 r.

 

 

Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie uwzględnił apelu dwudziestu przedstawicieli Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego z różnych ugrupowań politycznych, którzy wystąpili o przekazanie śledztwa dotyczącego zabójstwa Jarosława Ziętary do prokuratury spoza Wielkopolski.

 

Według Prokuratury Generalnej w sprawie nie doszło do żadnych nieprawidłowości, nie ma zatem żadnych podstaw do podjęcia i przenoszenia śledztwa poza Wielkopolskę. Zdaniem Komitetu Społecznego "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary" przekazana parlamentarzystom odpowiedź mija się z faktami. O licznych nieprawidłowościach w sprawie już od 1992 roku informowali wielokrotnie różne organy prokuratury i administracji państwowej rodzice Jarosława Ziętary (nieżyjący już obecnie). Wielokrotnie na przestrzeni lat nieprawidłowości w postępowaniu organów ścigania przedstawiano także w publikacjach prasowych i telewizyjnych (część publikacji dostępna jest na jarek.sledczy.pl).

 

 

Komitet Społeczny "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary"
www.jarek.sledczy.pl

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik