Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego
2013-06-26

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli, w procesie Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L. miał być przesłuchiwany świadek Przemysław Sułkowski. Jednak wobec tego, iż jest on po wylewie, przed rozprawą wywiad psychologiczny przeprowadził z nim biegły psycholog. Stwierdził on, że Sułkowski ma trudności w wypowiadaniu się, może mieć problemy z rozumieniem pytań i udzielaniem odpowiedzi, w związku z czym zeznania świadka mogą stanowić słaby materiał dowodowy. Zdaniem biegłego Sułkowski wymaga ekspertyzy neurologicznej.

Wojciech Sumliński złożył wniosek o przebadanie świadka przez komisję biegłych, wyznaczoną przez sąd.

Wobec powyższego prowadzący zapowiedział, że przesłuchanie Sułkowskiego odbędzie się dopiero po uprzednim dostarczeniu jego dokumentacji neurologicznej oraz opinii biegłych w jego sprawie. W związku z całą sytuacją strony wniosły  o zaniechanie przesłuchania świadka i odroczenie rozprawy. Sąd uwzględniając wniosek odroczył rozprawę do dnia 24 września br.

CMWP SDP obserwuje proces na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik